Na zaključnem dogodku ERASMUS projekta Demokracija & Lutkarstvo, smo predstavili inovativno izdelavo JEKLENE LUTKE in kratko uprizoritev z naslovom Sanjam, da ….. / I have a dream that …..
Dijaki Srednje šole Ravne, pod vodstvom ravnateljice Ivanke Stopar in mentorstvom učiteljev Igorja Kosmača ter Slavka Koljibabića, so letošnje šolsko leto pričeli ustvarjalno. S pomočjo strokovnega vodstva ter svetovanja Tee Kovše in Katje Vravnik, so izdelali inovativno jekleno lutko, ki so jo z nekaj modifikacijami naredili po predlogi lesene lutkovne tehnologije, katere avtorja sta Jure Arnold in Tea Kovše. Še ena, malo manjša, pa je nastala s procesom kovanja.
Skozi delavnice, ki so jih vodile Tea Kovše, Katja Vravnik in Nina Stopar, so dijaki ustvarili lutkovno predstavo na temo demokracije.
Proces nastajanja obeh lutk, ter prvih vaj, je predstavljen v videu, na povezavi:
Proces nastajanja obeh lutk, ter prvih vaj, pa je predstavljen v videu, na povezavi: